Rozmiar: 4491 bajtów

Przejazd. KOLEJOWY... Lokomotywa

Rozmiar: 4491 bajtów

TO JA

Siedzi trzech pasażerów w poczekalni i piją piwo. W megafonach zapowiadany jest odjazd ich pociągu, więc biegną na peron. Pociąg ruszył, wskoczył jeden, wskoczył drugi a trzeci nie zdążył. Podchodzi do niego dyżurny ruchu i mówi: Co, nie zdążyło się??? - Tak, tylko, że to ja miałem jechać a oni mnie odprowadzali.


W METRZE

Oj, nie ma dżentelmenów na tym świecie - mówi starsza kobieta w zatłoczonym metrze do siedzącego mężczyzny (sama stoi bo nie ma miejsca). - Pani, dżentelmeni są na świecie, ale miejsc w metrze zabrakło.


UCZYNEK

Adaś chwali się mamie że zrobił ostatnio dobry uczynek. - Jaki pyta mama? - Poszczułem psem pana, który spieszył się na pociąg. - I to ma być dobry uczynek? - Tak, bo dzięki temu zdążył na pociąg.


SPÓŹNIENIE

Dlaczego tak późno wróciłaś do domu? - pyta dyżurna ruchu swoją nastoletnią córkę. - Bo, mamo bawiliśmy się w pociąg, który miał 300 minut spóźnienia.


SWOBODA

Konduktorki w pociągu rozmawiają: - Chciałabyś wyjść za mąż, czy zachować pełną swobodę? - Hmm, jedno i drugie!


MIEJSCE

W pociągu podmiejskim do Choszczna pewna babcia chciała nam ustąpić miejsca, ale ja z kolegą do tego nie dopuściliśmy - chwali się synek do mamy. I co ona na to, pochwaliła was? Gdzież tam, jeszcze krzyczała że musi teraz trzy przystanki wracać.


POCZĄTEK STRONY